בצל מעודן

שלום חברים,

כמו שראיתם במייל השבועי, התווסף לנו לסל האורגני בצל טרי מעודן. זהו בצל לח (בניגוד לבצל היבש בעל הקליפה הצהובה) ועדין בטעמו והוא מכיל גם את העלים כמו בבצל הירוק.

שניים במוצר אחד. 

בצל מעודן עץ השדה

הבצל מדורג שני, אחרי העגבנייה, כיבול הגינה החשוב ביותר. הוא מהווה בין היתר מקור טוב לויטמין C והודות לסיבים פרה-ביוטיים המצויים בו, הוא מסייע בתמיכת אוכלוסיית החיידקים הטובים שחיים במעי שלנו. בהמשך לכך, ניתן להפיק ממנו תרופה טובה לשיעול וליחה: חתכו אותו לקוביות

קטנות וערבבו עם 2 כפות דבש. הניחו במסננת מעל צלוחית כשעתיים. מתקבל נוזל בריאות המשמש כסירופ אנטיביוטי לשתייה. הנוזל עוזר לסילוק ליחה, טיפול בצרידות ומקל על שיעול ועל אסטמה.  מה שכן, אין להחזיקו יותר מיום אחד.

הסוף לדמעות – חריפות הבצל נובעת ממספר תרכובות מכילות גופרית, שאדיה הם הגורמים לדמיעה. כדי לחתוך בצל ללא דמעות, כחצי שעה טרם החיתוך, הכניסו את הבצל למקפיא. הנוזל שמשתחרר ומתאדה לעינינו בעת החיתוך, פשוט קופא ונשאר בבצל. אל דאגה, זמן קצר זה במקפיא לא פוגע באיכות הבצל.

לבסוף, איך נשמור את הבצל טרי ובמיטבו לאורך זמן? מאחר והוא מצויד בעלים, השאירו אותו בשקית ניילון סגורה במקרר, כשכל עליו בתוך השקית.

 

אז תאכלו בצל, במיוחד בחורף. רק תדאגו לא להתנשק מיד אחריו. 😉

לסיום, הבצל משמש לנו בדרך כלל כמעין תבלין בבישולים שלנו. רב מתכוני הבישול החם מתחילים בטיגון שלו ("טגנו בצל בסיר גדול…")
או כטעם נוסף, בסלט לדוגמא. הפעם קבלו מתכון טעים טעים, בו הבצל הוא גולת הכותרת!

שיתוף:

פוסטים נוספים

תגיות

יש לכם שאלה? צרו קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

ירקות ופירות מהשדה לביתכם

מגוון גדול ואיכותי של תוצרים חקלאיים בהרכבה אישית (אפשרויות הזמנה גמישות) היישר מהמשק עד לבית שלכם כל שבוע מבלי להתעסק בקניות וסחיבות

דילוג לתוכן